Pięć medali Polaków na zakończenie ME w narciarstwie wodnym

Finałowy dzień ME w narciarstwie wodnym za wyciągiem okazał się udany dla dwóch polskich reprezentantów. W juniorskiej kategorii U15 aż trzy medale wywalczył Mateusz Wycisk. Wśród seniorów dwukrotnie na podium stanął Michał Kędrak.

Ostatni dzień zawodów w Mińsku rozpoczął się od sukcesu Mateusza Wyciska w slalomie. Zawodnik klubu Zefir Bytom został Wicemistrzem Europy w slalomie. Później niewiele zabrakło mu do medalu w jeździe figurowej – w tej konkurencji był czwarty. Na osłodę nasz młody reprezentant dołożył brązowy medal na skoczni, a dobre wyniki we wszystkich trzech konkurencjach przełożył się także na brąż w trójkombinacji.

2. Marvin Hasch (Niemcy)

Dwa medale w kategorii Senior1, czyli zawodników powyżej 35 roku życia wywalczył w Mińsku Michał Kędrak z Klubu Nart Wodnych Jaworzno. Nasz zawodnik był drugi w konkurencji skoki, a równe starty w pozostałych konkurencjach (siódmy w slalomie, szósty w jeździe figurowej) dały mu też drugie miejsce w trójkombinacji.

Medaliści ME – skoki, Senior1 mężczyzn
1. Andreas Hillenbrand  (Niemcy)
2. Michał Kędrak (Polska)
3. Jurgen Usinger (Niemcy)

Medaliści ME – trójkombinacja, Senior1 mężczyzn
1. Andreas Hillenbrand (Niemcy)

Warto też podsumować osiągnięcia innych polskich reprezentantów. W kategorii U15 dziewcząt nasz kraj reprezentowały Maja Piątek i Gabriela Koszycka z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta. Maja była dziewiąta w slalomie, ósma w jeździe figurowej, piąta w skokach i szósta w trójkombinacji. Gabriela zajęła dziesiąte miejsce w slalomie, dziesiąte w jeździe figurowej, siódme w skokach i dziewiąte w trójkombinacji.

W kategorii U15 polskich barw bronił jeszcze jeden zawodnik bytomskiego Zefira – Ksawery Szumański. Jego miejsca to: ósme w slalomie, szóste w jeździe figurowej, szóste w skokach i szóste w trójkombincji.

Jedynym Polakiem w kategorii U19 był Jakub Siedlarski z Zefira Bytom, który zajął jedenaste miejsce w slalomie, piąte w jeździe figurowej, jedenaste w skokach i dziesiąte w trójkombinacji.

string(2826) "

" ["id"]=> string(4) "1471" ["intro"]=> string(297) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(63) "Pięć medali Polaków na zakończenie ME w narciarstwie wodnym" ["url"]=> string(59) "piec_medali_polakow_na_zakonczenie_me_w_narciarstwie_wodnym" }