Złoto i srebro ME w kategorii U19 dla polskich narciarzy wodnych!

Indywidualne medale na skoczni podczas ME w narciarstwie wodnym za wyciągiem w kategorii U19 wywalczyli - Konrad Zawadzki (ZŁOTO) i Zuzanna Polkowska (SREBRO). Zawody zakończyły się w niedzielę w Dnipro na Ukrainie.

Na taki dzień czekaliśmy do ostatniego dnia Mistrzostw Europy juniorów w narciarstwie wodnym za wyciągiem. W obu finałach w konkurencji skoków mieliśmy swoich reprezentantów i w obu przypadkach liczyliśmy na medale.

Nasi reprezentanci nie zawiedli. Konrad Zawadzki (MOS Augustów) prowadził po kwalifikacjach z wynikiem 51,9 m. W finale skoczył dokładnie na taką samą odległość i wygrał, pokonując całą "koalicję" Białorusinów. To właśnie zawodnicy z tego kraju zajęli miejsca od drugiego do szóstego.

Zuzanna Polkowska (MOS Augustów) w eliminacjach skoczyła 33,5 m, a w finale znacznie się poprawiła uzyskując 35,9m. Ten skok dał jej drugie miejsce. Złoto wywalczyła Bułgarka  Luisa Szarnysova (36,7m).

***

Łącznie w Mistrzostw Europy w narciarstwie wodnym za  wyciągiem reprezentanci Polski przywożą cztery medale

Kategoria Open (skoki, mężczyźni)
brązowy medal – Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin)

Kategoria U19  (drużyna)
srebrny medal - Zuzanna Polkowska (MOS Augustów), Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin), Konrad Zawadzki (MOS Augustów)

Kategoria U19 (skoki, mężczyźni)
złoty medal - Konrad Zawadzki (MOS Augustów)

Kategoria U19 (skoki, kobiety)
srebrny medal – Zuzanna Polkowska (MOS Augustów)

***

" ["id"]=> string(3) "947" ["intro"]=> string(247) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(66) "Złoto i srebro ME w kategorii U19 dla polskich narciarzy wodnych!" ["url"]=> string(64) "zloto_i_srebro_me_w_kategorii_u19_dla_polskich_narciarzy_wodnych" }