Artykuł

Za nami Lotto Netta Cup 2022

Konkurs skoków na nartach wodnych za motorówką Lotto Netta Cup poświęcony pamięci Zygmunta Kowalika oraz nocny konkurs skoków – Memoriał Konrada i Tomasza Rumińskich za nami. W tegorocznej edycji wystartowali tylko polscy zawodnicy, a wśród nich triumfowali: Zuzanna Polkowska z MOS Augustów i Kamil Borysewicz z AKS Sparta.

Te kultowe konkursy, pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego i Burmistrza Augustowa odbyły się w sobotę 13 sierpnia. Tegoroczne zawody były kolejną imprezą jubileuszową - zostały zorganizowane z okazji 75-lecia Augustowskiego Kluby Sportowego Sparta. Atmosfera była jak zawsze znakomita, pogoda wręcz idealna, a kibice kolejny raz dopisali.

W Lotto Nett Cup startowali zawodnicy tylko z Polski, reprezentujący dwa kluby z Augustowa MOS i AKS Spartę oraz Zefir Bytom. Tradycyjnie przed zawodami przedstawiciele augustowskiej SPART złożyli wiązanki na grobach Zygmunta Kowalika oraz Romana Karbońskiego. W dziennym konkursie w kategorii kobiet najdłuższy skok oddała Zuzanna Polkowska z MOS Augustów (28,1 m) i wygrała rywalizację pań. Drugie miejsce zajęła Gabriela Koszycka z AKS Sparta (18,6 m), a trzecie Oliwia Janik z bytomskiego Zefira (18,1 m). W dziennym konkursie skoków mężczyzn w kategorii Open najdalej skakał faworyt gospodarzy z AKS Sparty Kamil Borysewicz. W swoim najdłuższym skoku uzyskał odległość 47,5 m. Drugi był Erwin Zawadzki również ze Sparty (46,2 m), a trzecie miejsce zajął zawodnik Zefira Bytom Jakub Siedlarski (41,3 m).

Nocny konkurs, który rozpoczął się o godzinie 21.30 w niesamowitej atmosferze podświetlonej rzeki Netta ponownie wygrał zawodnik Sparty Kamil Borysewicz (45,5 m). Drugi był Erwin Zawadzki (42,6 m), a trzecie miejsce znowu zajął zawodnik z Zefira Bytom Jakub Siedlarski (41,3 m).

Pięciu zawodników w kat. Open w skokach dziennych oraz trzech pierwszych w skokach nocnych otrzymało Puchary i nagrody pieniężne.

(Opracował Adrian Skubis na podstawie informacji prasowej z oficjalnego serwisu AKS Sparta www.sparta.augustow.pl)