Artykuł

Nie ma mocnych na braci Bernatowiczów!

Krzysztof Bernatowicz, reprezentujący barwy kluby Ski-Line Szczecin zwyciężył z rozgrywanych w Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże mistrzostwach Polski w slalomie w kategorii open. Srebrny medal powędrował do jego brata Tomasza Bernatowicza, również ze Ski-Line. Krzysztof zwyciężył tydzień temu w skokach i to pozwoliło mu na świetny wynik łączny i zwycięstwo w trójkombinacji. Brąz dla Martina Grucy z Zefiru Bytom.
Wśród pań zwyciężyła warszawianka – Olga Kurczyńska (UKNW Adrenalina Warszawa), przed dwiema zawodniczkami Zefiru Bytom, przyjaciółkami i rywalkami jednocześnie – Justyną Mazurkiewicz i Anną Moś. Obie zresztą stanęły na podium również w trójkombinacji – Mazurkiewicz na jego najwyższym stopniu, zaś Moś na drugim. W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci. W kategorii do lat 17 wygrała Małgorzata Rutkowska z augustowskiej Sparty, triumfatorka również w trójkombinacji. Drugie miejsce w slalomie i w trójkombinacji zajęła Aleksandra Kuźbiel z MOS-u Augustów. Brązowa w Szczytnie była Ada Kusiak ze Ski-Line Szczecin, nie sklasyfikowana w trójkombinacji. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej triumfowali zawodnicy z bytomskiego Zefiru: Paweł Świętek, przed Tadeuszem Kowalczykiem (ta sama kolejność w trójkombinacji). Trzecie miejsce zajął w slalomie Jakub Oronowicz ze Szczecina. W kategorii do lat 21 startowały dwie zawodniczki: zwyciężyła Justyna Mazurkiewicz, przed Aleksandrą Gogolą z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna, podobnie wyglądało podium w trójkombinacji. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się koledzy klubowi Justyny – Dawid Kazek oraz Martin Gruca, którzy również wywalczyli kolejno złoto i srebro w trójkombinacji. Trzecie miejsce w slalomie w tej kategorii przypadło reprezentantowi augustowskiej Sparty – Piotrowi Huguesowi, zaś w trójkombinacji brąz dla Rafała Domańskiego z klubu MOS Augustów. W Szczytnie rozegrano również slalom w kategorii weteranów (powyżej 35 roku życia). Wystartowała jedna zawodniczka - Anna Gogola (KNW Jaworzno), zaś wśród mężczyzn triumfował Dariusz Rytko z Warszawy (UKNW Adrenalina), przed Pawłem Kowalskim (Płazik Łódź) i Mariuszem Grucą z Zefiru. Zawody w Szczytnie pozwoliły również wyłonić najlepsze kluby, których zawodnicy rywalizowali w ciągu całego sezonu. Poniżej klasyfikacja drużynowa w poszczególnych kategoriach wiekowych: U14 1. MOS Augustów 2. Zefir Bytom 3. Ski-Line Szczecin U17 1. Zefir Bytom 2. Sparta Augustów 3. MOS Augustów U21 1. Zefir Bytom 2. MOS Augustów 3. Sparta Augustów Open 1. Zefir Bytom 2. Ski-Line Szczecin 3. Sparta Augustów Weterani 1. KNW Jaworzno 2. UKNW Adrenalina Warszawa 3. Płazik Łódź

["content"]=>
  string(2379) "Wśród pań zwyciężyła warszawianka – Olga Kurczyńska (UKNW Adrenalina Warszawa), przed dwiema zawodniczkami Zefiru Bytom, przyjaciółkami i rywalkami jednocześnie – Justyną Mazurkiewicz i Anną Moś. Obie zresztą stanęły na podium również w trójkombinacji – Mazurkiewicz na jego najwyższym stopniu, zaś Moś na drugim.

W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci. W kategorii do lat 17 wygrała Małgorzata Rutkowska z augustowskiej Sparty, triumfatorka również w trójkombinacji. Drugie miejsce w slalomie i w trójkombinacji zajęła Aleksandra Kuźbiel z MOS-u Augustów. Brązowa w Szczytnie była Ada Kusiak ze Ski-Line Szczecin, nie sklasyfikowana w trójkombinacji. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej triumfowali zawodnicy z bytomskiego Zefiru: Paweł Świętek, przed Tadeuszem Kowalczykiem (ta sama kolejność w trójkombinacji). Trzecie miejsce zajął w slalomie Jakub Oronowicz ze Szczecina.

W kategorii do lat 21 startowały dwie zawodniczki: zwyciężyła Justyna Mazurkiewicz, przed Aleksandrą Gogolą z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna, podobnie wyglądało podium w trójkombinacji. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się koledzy klubowi Justyny – Dawid Kazek oraz Martin Gruca, którzy również wywalczyli kolejno złoto i srebro w trójkombinacji. Trzecie miejsce w slalomie w tej kategorii przypadło reprezentantowi augustowskiej Sparty – Piotrowi Huguesowi, zaś w trójkombinacji brąz dla Rafała Domańskiego z klubu MOS Augustów.

W Szczytnie rozegrano również slalom w kategorii weteranów (powyżej 35 roku życia). Wystartowała jedna zawodniczka -  Anna Gogola (KNW Jaworzno), zaś wśród mężczyzn triumfował Dariusz Rytko z Warszawy (UKNW Adrenalina), przed Pawłem Kowalskim (Płazik Łódź) i Mariuszem Grucą z Zefiru.

Zawody w Szczytnie pozwoliły również wyłonić najlepsze kluby, których zawodnicy rywalizowali w ciągu całego sezonu. Poniżej klasyfikacja drużynowa w poszczególnych kategoriach wiekowych: