Mamy medalistów Mistrzostw Europy Juniorów w narciarstwie wodnym za wyciągiem!!!

W dniach 5-8 września w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów 35+ w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Polscy reprezentanci zdobyli łącznie 3 medale indywidualne i 1 drużynowy.

W kategorii juniorów do lat 19 - Kamil Borysewicz (AKS Sparta Augustów) wywalczył złoto w skokach i srebro w slalomie, broniąc tym samym tytuły sprzed roku. W obydwu tych konkurencjach walka rozgrywała się między trzema zawodnikami: Borysewiczem oraz Alexandrem Vasko ze Słowacji i Mariusem Schimanskim z Niemiec.

2. Alexander Vasko (SVK)

W tej kategorii wiekowej pech niestety towarzyszył Małgorzacie Rutkowskiej (AKS Sparta Augustów), która zajęła aż trzy IV miejsca (w slalomie, skokach, trójkombinacji).

Ponadto polska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej również zajęła IV miejsce, tracąc niewiele do wyprzedzających ich Niemców.

W młodszej kategorii, juniorów do lat 15, Konrad Zawadzki (UKS MOS Augustów) zdobył srebro w slalomie. Naszego reprezentanta wyprzedził Białorusin Anton Antonau, na III miejscu uplasował się Ukrainiec Danylo Flichenko.

Bardzo dobrze spisała się również Kinga Grochowska (UKS MOS Augustów), która w tej samej konkurencji zajęła nielubiane przez zawodników IV miejsce.

Ponadto drużyna juniorów do lat 15 w składzie: Idalia Woźniak (SKI-LINE Szczecin), Partycja Konraska (KS Zefir Bytom) oraz trójka zawodników UKS MOS Augustów - Konrad Zawadzki, Kinga Grochowska i Zuzanna Polkowska, zdobyła brąz w klasyfikacji drużynowej, ustępując Białorusinom i Ukraińcom.

W kategorii wiekowej seniorów powyżej 35 roku życia jak zwylke bezkonkurencyjna była nasza zawodniczka - Anna Gogola (KS Zefir Bytom), zdobywając indywidualnie komplet złotych medali i srebro w klasyfikacji drużynowej.

string(2511) "

" ["id"]=> string(3) "342" ["intro"]=> string(237) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(83) "Mamy medalistów Mistrzostw Europy Juniorów w narciarstwie wodnym za wyciągiem!!!" ["url"]=> string(77) "mamy_medalistow_mistrzostw_europy_juniorow_w_narciarstwie_wodnym_za_wyciagiem" }