Kamil Borysewicz Wicemistrzem Świata w skokach na nartach wodnych!

Polak wywalczył srebrny medal MŚ w kategorii OPEN za wyciągiem podczas zawodów rozgrywanych w Dnipro na Ukrainie.

Poziom finału mistrzostw świata w skokach na nartach wodnych był w tym roku niezwykle wysoki. Aż sześciu zawodników osiągnęło wyniki powyżej 60 metrów. W tym gronie byli dwaj Polacy. Erwin Zawadzki z klubu MOS Augustów z wynikiem 60.4 m zajął szóste miejsce, a  Kamil Borysewicz z AKS Sparty dzięki fantastycznemu skokowi w ostatniej trzeciej serii na odległość 64.4 m wywalczył srebrny medal światowego czempionatu w najbardziej prestiżowej kategorii Open. Naszego reprezentanta wyprzedził tylko Białorusin Stsiapan Shpak, który uzyskał odległość 65.1 m.

Medaliści MŚ w skokach na nartach wodnych z wyciągiem

ZŁOTY MEDAL  -  Stsiapan Shpak, Białoruś (65.1 m)
SREBRNY MEDAL - Kamil Borysewicz, Polska (64.4 m)
BRĄZOWY MEDAL – Alexander Vasko, Słowacja (64.2 m)

W mistrzostwach świata w narciarstwie wodnym za wyciągiem (kat. Open) wystartowała sześcioosobowa reprezentacja Polski: Idalia Woźniak, Zuzanna Polkowska, Dawid Kazek, Bartosz Pieczonka, Kamil Borysewicz i Erwin Zawadzki. Na uwagę, oprócz znakomitej postawy na skoczni Kamila Borysewicza i Erwin Zawadzkiego, zasługują też inne wyniki. Zuzanna Polkowska ustanowiła rekord Polski na skoczni - 41.1 m. Ten wynik dał jej piąte miejsce na świecie wśród kobiet. Polacy wywalczyli też wysokie piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

string(19) "2018-09-22 15:12:10"