Mistrzostwa Świata F1H2O – awaria Marszałka w Evian

Jedyny Polak startujący w wodnej Formule 1 tym razem nie ukończył zawodów zaliczanych do klasyfikacji mistrzostw świata. Na przeszkodzie stanęła awaria… W Grand Prix Francji triumfował trzykrotny mistrz świata Alex Carella

- Niestety, awaria wyeliminowała mnie z wyścigu we Francji. Jest mi przykro, ale postaram się nadrobić straty w kolejnym Grand Prix w Chinach. Dziękuję wszystkim za kibicowanie - szybko podsumował zawody w Evian Bartłomiej Marszałek na swoim facebookowym profilu. Dokładnie nie wiemy jeszcze na ile poważna jest awaria i co tym razem przytrafiło się Polakowi. Oficjalnie nasz reprezentant pokonał 19 okrążeń niedzielnego wyścigu i został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji.

Zawody wygrał rewelacyjnie pływający we Francji Alex Carella. Było to jego trzynaste w karierze zwycięstwo w Grand Prix wodnej Formuły 1. – Czekałem na ten triumf przez dłuższy czas. Wygrać kolejny raz we Francji to wspaniałe uczucie. To było ważne zwycięstwo dla całego mojego zespołu. Dziękuję członkom mojego teamu za to, że wyposażyli mnie w perfekcyjnie przygotowaną łódź – komplementował na mecie Alex Carella.

Na podium stanęli obok Carelli Fin Sami Selio i Amerykanin Shaun Torrente. Liderem klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata F1H2O jest Selio, który za dwa drugie miejsca w sezonie zainkasował po 15 punktów i ma ich już łącznie 30. Carella awansował na drugą pozycję (29 punktów), a trzeci jest Francuz Philippe Chiappe (20 punktów). Bartłomiej Marszałek dzięki 7 punktom zdobytym w Portugalii podczas inauguracji sezonu plasuje się na ósmym miejscu.

string(19) "2017-07-03 14:42:35"
    [0]=>
    }
  }
  string(1535) "

" ["id"]=> string(4) "1078" ["intro"]=> string(270) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(55) "Mistrzostwa Świata F1H2O – awaria Marszałka w Evian" ["url"]=> string(49) "mistrzostwa_swiata_f1h2o_awaria_marszalka_w_evian" }