Jakub Rochnowski na 14 miejscu w ME Formuły 4

Dla polskiego motorowodniaka były to pierwsze w jego karierze tak ważne zawody w Formule 4. Do tej pory zawodnik klubu WKS Zegrze startował w zupełnie innej klasie GT30, w której jest aktualnym mistrzem Polski. Wyjazd do Aluksne na mistrzostwa Starego Kontynentu był dla niego ważnym doświadczeniem i cenną lekcją. Mistrzem Europy został Estończyk Stefan Arand.

- Po ciężkim weekendzie kończymy rywalizacje na 14 pozycji z wnioskami na przyszłość. Wiemy z czym przyszło nam się mierzyć i czego nam brakuje – podsumowała mama naszego motorowodniaka Magdalena Rochnowska, która jak zawsze towarzyszyła Jakubowi na zawodach.

W ME startowało szesnastu motorowodniaków z Finlandii, Szwecji, Litwy, Estonii, Łotwy, Norwegii, Słowacji i Polski. Złoty medal wywalczył Estończyk Stefan Arand, który na podium stanął z Norwegiem Andre Solvangiem i Łotyszem Nikitą Lijcsem.

Medaliści ME w motorowodnej Formule 4 (Aluksne / Łotwa 15-17.07.2022r.)

1. Stefan Arand (Estonia) 1025 punktów

2. Andre Solvang (Norwegia) 969

3. Nikita Lijcs (Łotwa) 825

-------

14. Jakub Rochnowski (Polska) 48

A jak zawody ocenił Jakub Rochniowski? - Mistrzostwa Europy w Formule 4  to była dla mnie doskonała lekcja ścigania się w katamaranie w skrajnie różnych warunkach atmosferycznych.  Pogoda zmieniała się na każdym kroku, wytwarzając na przemian ulewne deszcze, silny wiatr i niekiedy słonce. Zaciekła walka  w dużych falach z pewnością zapewniła licznie zebranej publiczności wspaniałe widowisko ale dla zawodników była wielkim wyzwaniem. W moim przypadku dodatkowo dochodziły jeszcze kłopoty ze sprzętem, którego wcześniej nie miałem możliwości przetestować w żadnym wyścigu. To była wyjątkowo cenna nauka, która przyniosła wiele wniosków na przyszłość. Dziękuję całej załodze, a w szczególności za nieocenioną pomoc  Marcina Kociuckiego, bo bez jego cennego wsparcia nie udałoby mi się ukończyć tych zawodów – podsumował swój debiut Jakub Rochnowski.

(Opracował Adrian Skubis. Zdjęcie: Archiwum prywatne Jakuba Rochnowskiego)

string(19) "2022-07-17 17:42:26"
    [0]=>
    }
  }
  string(2988) "

-------

" ["id"]=> string(4) "1990" ["intro"]=> string(403) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(47) "Jakub Rochnowski na 14 miejscu w ME Formuły 4" ["url"]=> string(45) "jakub_rochnowski_na_14_miejscu_w_me_formuly_4" }