Igor Tycel z brązowym medalem ME skuterów wodnych w klasie Runabout GP4 Junior

Nastoletni Polak Igor Tycel wywalczył w węgierskiej miejscowości Levelek tytuł Drugiego Wicemistrza Europy w juniorskiej klasie skuterów wodnych Runabout GP4. Mistrzostwa Europy składały się z trzech wyścigów. Zawodnik wrocławskiego klubu Jet Riders zajmował w nich odpowiednio: drugie, pierwsze i trzecie miejsce.

Co ciekawe, po podsumowaniu wyników ze wszystkich mistrzowskich biegów aż trzech najlepszych  motorowodniaków miało taką samą liczbę punktów. Po 67 uzbierali Igor Tycel, Estończyk Arti Molter i reprezentant Ukrainy Wołodymyr Kaliużnyi. Ostateczną kolejność ustalono zgodnie z zapisem regulaminu, który mówi, że przy równości punktów dwóch lub więcej zawodników o ich kolejności decydują wyniki ostatniego biegu. Wygrał go Estończyk, drugi był Ukrainiec, a trzeci Polak. Właśnie w takiej kolejności młodzi sportowcy zajęli miejsce na podium ME.

Medaliści ME Skuterów Wodnych w klasie Runabout GP4 Junior
1. Arti Molter (Estonia) 67 punktów
2. Wołodymyr Kaliużnyi (Ukraina) 67
3. Igor Tycel (Polska, WKSM Jet Riders) 67

Podczas zawodów w Levelek toczyła się także rywalizacja w mistrzostwach Europy klas seniorskich. W tym przypadku była to 1. eliminacja czempionatu. Igor Tycel startował również w tych zawodach i w klasie Runabout GP4, potykając się ze starszymi od siebie zawodnikami, zajął dobre szóste miejsce. Zwycięzcą tej eliminacji został za to inny Polak Juliusz Roman, który był poza zasięgiem rywali i odnotował komplet trzech zwycięstw.

Podium 1. eliminacji ME w Skuterów Wodnych w klasie Runabout GP4
1. Juliusz Roman (Polska, Black Shadows Power Team Ełk) 75 punktów
2. Alex  Prats (Hiszpania) 64
3. Petr Dryjak (Czechy)  62
---
6. Igor Tycel (Polska, WKSM Jet Riders) 46

Również bezbłędne zawody ma za sobą Marcin Senda. W klasie Runabourt GP2 reprezentant Polski wygrał wszystkie trzy biegi i został liderem mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że ełczanin przed tygodniem zdobył na Sardynii tytuł Wicemistrza Świata w tej klasie. Wygląda na to, że teraz zmierza po medal mistrzostw Starego Kontynentu.

Podium 1. eliminacji ME w Skuterów Wodnych w klasie Runabout GP2
1. Marcin Senda (Polska, Black Shadows Power Team Ełk) 75 punktów
2.
Mattias Siimann (Estonia) 66
3. Justin Patzner (Niemcy)  62

W najsilniejszej klasie skuterów siedzących Runabout GP1 Polskę reprezentował Andrzej Wiśniewski. Klubowy kolega Marcina Sendy i Juliusza Romana z ełckiego klubu Black Shadows Power Team, zajął szóste miejsce. W uzyskaniu lepszego wyniku doświadczonemu zawodnikowi przeszkodziła poważna kontuzja.

Podium 1. eliminacji ME w Skuterów Wodnych w klasie Runabout GP1
1. Gyorgy Kasza (Węgry) 72 punkty
2. Mattias Siimann (Estonia) 65
3. Martin Doulik (Czachy) 64
---
6. Andrzej Wiśniewski (Polska, Black Shadows Power Team Ełk) 18

Kolejna eliminacja ME Skuterów Wodnych odbędzie odbędzie się na Litwie w dniach 7-9 lipca.

(Opracował: Adrian Skubis. Zdjęcie: Arek Rejs)

---

" ["id"]=> string(4) "2197" ["intro"]=> string(380) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(80) "Igor Tycel z brązowym medalem ME skuterów wodnych w klasie Runabout GP4 Junior" ["url"]=> string(78) "igor_tycel_z_brazowym_medalem_me_skuterow_wodnych_w_klasie_runabout_gp4_junior" }