Bez polskiego medalu w ME S-550

Nie udało się zdobyć kolejnego medalu motorowodnych mistrzostw Europy w klasie S-550. Polacy znaleźli się tuż za podium. Andrzej Lisy był czwarty a Łukasz Ciołek piąty. Zabrakło naprawdę niewiele…

Na Łotwę nasi reprezentanci jechali z dużymi medalowymi apetytami. Polacy od lat zaliczani są do ścisłej światowej czołówki. Zresztą najlepszym tego dowodem są ostatnie osiągnięcia Łukasza Ciołka, który kilka lata z rzędu przywodził z mistrzostw Europy brązowe krążki. Tym razem się nie udało. Rywale pływali bardzo szybko, na dodatek Polak miał problemy ze sprzętem. W jednym z sobotnich wyścigów już po przekroczeniu linii mety Ciołkowi zgasł silnik, a że było to na okrążeniu bezpieczeństwa sędziowie nałożyli na niego karę.  Ostatecznie reprezentant klubu WKS Zegrze zajął piąte miejsce.

Przed nim został sklasyfikowany Andrzej Lisy. Nasz niezwykle doświadczony zawodnik płynął bardzo równo i skutecznie. Czterokrotnie był trzeci. To jednak nie wystarczyło do wskoczenia na podium ME. Mistrzem Starego Kontynentu został Ukrainiej Ivanow, który wyprzedziła Łotysza Spacsa i Litwina Morkunasa.

Wyniki zawodów dostępne są TUTAJ.

string(19) "2016-07-17 19:35:11"
    [0]=>
    }
  }
  string(1215) "

" ["id"]=> string(3) "909" ["intro"]=> string(241) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> NULL ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(31) "Bez polskiego medalu w ME S-550" ["url"]=> string(31) "bez_polskiego_medalu_w_me_s-550" }